Nie je toto už tak trocha paranoja?

Já myslím, že problém po smrti Zaznobina spočívá především v tom, že se oslabila obrana práce VP SSSR vůči cíleně destruktivním vlivům s cílem diskreditace Koncepce jako takové. Je to stejné, jako když zemřel Stalin a do popředí se dostali koně, kteří si mysleli, že na to mají (zřejmě i na základě našeptávání ve schématu řízení lídra) a šlo to dolů vodou. Zcela určitě to totiž všichni nedělali úmyslně, bylo v tom kromě přímého strukturního z nejvyšších míst i hodně bezstrukturního řízení. A když s ohledem na Velička namítnete, že on přece toto schéma dobře zná, tak já odpovím, že teorie je jedno a praxe něco docela jiného. Můžete přednášet o schématu řízení lídra a nevidět, co se dotýká přímo vás, protože vám to ješitnost nedovolí. Chyba byla oboustranná, když nedokázali ty spory udržet uvnitř a vyřešit je. Potom bylo otázkou, kdo na tom nese větší vinu a myslím, že Veličko tím autorským právem spáchal konceptuální sebevraždu. A může to obhajovat do alelujá, každá kniha VP SSSR, kde se o autorském právu píše, mu dá na frak, viz ten úryvek, který jsem dala výše. Je to jeden z velmi důležitých řídících nástrojů ovládání lidí. Ten postoj k tomu je zcela jednoznačný a byl natolik důležitý, že ho dokonce uváděli na začátku KAŽDÉ SVÉ KNIHY! Potom se tedy dostáváme do situace v jaké byl například Putin s Ukrajinou. Také by to byl rád vyřešil v klidu a dohodou. Pokud se však jedna strana dohodnout odmítá a navíc útočí, končí to speciální vojenskou operací. No a to jsme právě uviděli, když to vybublalo na povrch. Je možné se dohadovat o kvalitě Pjakina, zda má či nemá v něčem pravdu, ale dost dobře není možné se dohadovat o cílech, které se snaží sledovat.
 
Zahraji si teď na chvíli na ďáblova advokáta. Sestavím možný scénář, co by se mohlo stát, když už je Veličko majitel VP SSSR. Budu psát z pohledu GP.

KOB už mě začíná ohrožovat, potřebuju je oslabit. Jdu za Veličkem (obrazně - pošlu za ním někoho) a dám mu nabídku (po dobrém peníze, majetky apod. nebo po zlém vydírání, drogy apod.), aby něco změnil. Odmítne mě (odolal mému tlaku). Tak zařídím jeho smrt. Dále budu jednat s jeho dědici a dám jim stejnou nabídku. Budu pokračovat tak dlouho dokud neuspěji, třeba s bratrancem z 25 kolena (to umožňuje autorský zákon), na to mám přece firmy, které se starají o dědická řízení a budou hledat tak dlouho jak budu chtít.

GP tady nemůže prohrát, protože je ten autorský zákon tak nastavený. Tolik k tomu, že to má Veličko pod kontrolou.
 
My naozaj nevieme, či v budúcnosti sa bude Pjakin snažiť cez knihy poškodiť KSB (zatiaľ to, zdá sa, nerobí), alebo či to bude Veličko, kto zradí a poškodí KSB.

Toto je trocha nezmysel. To ako keby si povedal "profesor zradil matematiku". Alebo profesor zradil ekonomiku (ekonomika = aplikovaná termodynamika).

Ako môže niekto zradiť matematiku? To asi nejde. Princípy teórie riadenia platia bez ohľadu na to kto o nich hovorí, akorát jeden môže začať vnášať do problematiky taký výklad, že začne vytvárať iný obraz ako je, a to aj po opakovaných upozorneniach.
Bolo by možné toto považovať za zradu KSB?

Prečo sa potom napríklad stále ignoruje fakt, že používanie cudzích slov je jedna z priorít kontroly zobecnených prostriedkov riadenia v konceptuálnej moci? (čo to je koncept ??? čo to je kontrola?)

Prečo sa do prekladov zaviedla cudzia terminológia, keď to v konečnom dôsledku znamená, že cudzími slovami je neustále udržiavaná určitá miera nechápania.

Je možné na toto tiež nahliadať ako na zradu KSB?

Prečo sa zaviedli (do prekladu) KSB cudzie slová, keď sa tým priamo napomáha udržiavaniu davo-elitárstva, a skupín ktoré "rozumejú cudzím pojmom", a skupín, ktoré "nerozumejú cudzím pojmom" a tieto druhé skupiny ľudí sú potom nutené kadejako sa doprosovať o lepšie vysvetlenie a "zjednodušovanie"... Pričom by stačilo použiť slovenský jazyk.

Efektivita zdieľania a odovzdávania informácií ohľadom terminológie s cudzími slovami je potom v spoločnosti veľmi nízka až nulová, a hneď aj príklad že si nevymýšľam - koľko ľudí mi tu vie presne odkrokovať, ako prebieha riadenie v jednoduchom obvode ovládania zo spätnou väzbou... (zo súčasnej verzie DVTR to určite nevyčítajú...)
 
Naposledy upravené:
Já myslím, že problém po smrti Zaznobina spočívá především v tom, že se oslabila obrana práce VP SSSR vůči cíleně destruktivním vlivům s cílem diskreditace Koncepce jako takové.
Áno, snahy o diskreditáciu určite sú. Okrem toho, už si viacej ľudí všimlo, že ohľadom určitých vecí sa mlží zo strany rusov obecne. Lenže tu je aj otázka čo všetko sa dá hovoriť nahlas... Nie preto, že by to nešlo, ale aký by to malo dôsledok.
 
Princípy teórie riadenia platia bez ohľadu na to kto o nich hovorí, akorát jeden môže začať vnášať do problematiky taký výklad, že začne vytvárať iný obraz ako je, a to aj po opakovaných upozorneniach.
Presne o tom hovorím aj ja. Prosím nechytaj ma za slovíčka. Mal som na mysli zradu KSB ako hnutia. Prekrúcanie, degradáciu toho, čo sa dáva ľuďom, aby si to osvojili. Chápeme sa?

Prečo sa zaviedli (do prekladu) KSB cudzie slová, keď sa tým priamo napomáha udržiavaniu davo-elitárstva, a skupín ktoré "rozumejú cudzím pojmom", a skupín, ktoré "nerozumejú cudzím pojmom" a tieto druhé skupiny ľudí sú potom nutené kadejako sa doprosovať o lepšie vysvetlenie a "zjednodušovanie"... Pričom by stačilo použiť slovenský jazyk.
Tak urob, prosím, vlastný preklad DVTR, respektíve celej Mŕtvej Vody. Možno bude lepší. Ak áno, budem len rád. Prax je kritérium pravdy. Sám uvidíš, či tvoje texty budú ľudia ľahšie chápať... Kiež by.
 
Já myslím, že problém po smrti Zaznobina spočívá především v tom, že se oslabila obrana práce VP SSSR vůči cíleně destruktivním vlivům s cílem diskreditace Koncepce jako takové.
Toto by bolo dobré osvetliť na konkrétnych príkladoch. Lebo takto to vyzerá len ako subjektívne tvrdenie. Ten palec dole je nesúhlas, nič viac. (je to to isté, ako keby som v príspevku napísal: Nesúhlasím).
Jestliže se nic nezmění na koncepci řízení RF, a zatím k žádné podstatné změně nedošlo, stále je založena na kapitalismu, tak se to dříve či později, až vášně utichnou, pomalu a jistě vrátí do dřívějšího koryta, a potom bude otázkou, nakolik na území RF bude či nebude možné daná autorská práva uplatňovat. Je nutné to posuzovat z dlouhodobého hlediska.
Toto by bolo dobré vysvetliť tiež. Lebo možno som hlúpy, ale nepodarilo sa mi uvidieť tam ten mechanizmus, ktorý by znemožnil uplatniť autorské práva. Naozaj myslíš, že tá veta je pre všetkých zrozumiteľná?
 
Jardob
....Ja som to pochopil tak, že pravdpodobne niekto zo Slovenska kontaktoval ľudí od VP ZSSR a upozornil ich na to, čo sa deje vo FKT...
Dnes mi napadlo ze nejde ani tak o paranoju ako o srdecny pozdrav z FKT altaj. Ze nemoze byt? Tak to budme radi ze sem neletela atomovka a nechce nam tu hlavy rezat.
 
Jardob
....Ja som to pochopil tak, že pravdpodobne niekto zo Slovenska kontaktoval ľudí od VP ZSSR a upozornil ich na to, čo sa deje vo FKT...
Dnes mi napadlo ze nejde ani tak o paranoju ako o srdecny pozdrav z FKT altaj. Ze nemoze byt? Tak to budme radi ze sem neletela atomovka a nechce nam tu hlavy rezat.
Tak dokud létají jenom srdečné pozdravy a slova, tak je to ještě dobré. Horší už je, když létají rakety a dělostřelocké náboje, které se spolu se zbraněmi, z nichž byly vypuštěny, dodávají nebo převážejí např. z Česka nebo Slovenska. Ty v ruských městech v dostřelné vzdálenosti rovnou trhají civilní obyvatele na kusy. A to už 10 let.
 
Naposledy upravené:
Ešte raz k základnej myšlienke, ktorá rozprúdila toto i dala vznik ďalším vláknam:
Prestať tu zverejňovať O-O Pjakina alebo pokračovať. Už som sa raz k tomu vyjadril, že v tom treba pokračovať. Pokračovať aj z tohto dôvodu:
Prvým bodom PFR (Plná funkcia riadenia) je Rozpoznanie faktoru prostredia vplývajúceho na systém. A O-O Pjakina takýmto faktorom je, to snáď uznáme všetci. Jeho O-O majú ohromný vplyv na množstvo ľudí na Slovensku i v Čechách. Preto nemôžme ho jednoducho scenzurovať alebo odignorovať, aj keby v jeho O-O bolo ďaleko viac tvrdení, s ktorými nesúhlasíme, než doteraz, lebo to by sme boli akoby tie tri opice Nevidím, Nepočujem, Nehovorím.
Pjakina treba pozorne sledovať, a ak v niečom s ním nesúhlasíme, treba to zanalyzovať a dať sem aj vlastný pohľad na vec. Navyše nás to núti mnohé veci a procesy podrobnejšie preskúmať, čo nás obohacuje.
Veď dávame sem aj Chazina, Fursova, linky na Chmelárove či Michelkove vyjadrenia, Hovory M s V.Mečiarom - a tiež nie so všetkými ich vyjadreniami plne súhlasíme.
To, že sa Pjakin pre mnohých jedincov stal nespochybniteľnou autoritou, je problémom daných jedincov.
 
Naposledy upravené:
Zatiaľ to vyzerá tak, že publikovanie Pjakina na fóre sa rušiť nebude. Ale bude pod drobnohľadom a o všetkom podozrivom sa bude diskutovať.
To by mělo platit nejen ve směru k Pjakinovi, ale i ve směru ke všem, kdo tvrdí něco podezřelého. I Veličkovi, I Panarinovi, i Chazinovi atd.
Například, zde na fóru jsem zaznamenal, že mnoho lidi dává přednost analytice Chazina.
Ale nevšiml jsem si (možná se mýlím), že by někdo poznamenal, že Chazin opakovaně tvrdil, že Rusko potřebuje novou koncepci řízení, která ještě není zpracována. A je na intelektuálech, aby takovou koncepci zpracovali a předložili ji Putinovi a společnosti.
Domnívám se, že s KSB je Chazin obeznámen, protože používá její pojmový aparát. Proč teda tvrdí, že koncepce řízení dosud neexistuje? Asi mu davo-elitární systém náramně vyhovuje.
 
To by mělo platit nejen ve směru k Pjakinovi, ale i ve směru ke všem, kdo tvrdí něco podezřelého. I Veličkovi, I Panarinovi, i Chazinovi atd.
Súhlas. To rozhodne áno. Chazina a Panarina nesledujem. Veličkove videá som nepozeral už roky s výnimkou posledných dní. Pjakina som prestal sledovať asi pred 3 mesiacmi.
Preto všetky podobné postrehy sú vítané.
 
K zamyšlení

Když jsem tak četl toto vlákno, dostal jsem několik nápadů a myšlenek, jak se na to podívat ještě z úplně jiného úhlu. V mých začátcích studia KOB, jsem měl pocit, že je naprosto perfektní, bez kazu, až jsem byl z toho úplně v eufórii. Čím déle jsem studoval, tak jsem objevoval tu a tam menší či větší nepřesnosti a bylo jich stále více. To mne neodradilo, vdyť přímo v KOB se píše, že není dokonalé a když nějaký student příjde s nějakým vylepšením tak jej může použít. Tady mne napadlo, že když Veličko se tak stará o obranu KOB, tak sice znemožní změnu, ale zároveň znemožní opravu chyb. Přemýšlel jsem dále a došel jsem k závěru, že KOB nepotřebuje ochranu před cizími texty, po pochopení podstaty KOB už i student sám dokáže poznat co tam nepatří nebo co je chybné.
Dále mne napadlo, že proč se vůbec vydalo KOB s tolika chybama. Tam hodně spekuluji, ale také jsem přišel na možnost proč tomu tak je a to, že VP SSSR to vydal nedokonalé proto, že kdyby to bylo dokonalé, tak by to vydat nedokázal kvůli odporu GP (GP potřeboval jinou koncepci, ale dokonalá by mu mohla zhatit jeho plány, ale dovolil publikovat nedokonalou).
Taky to znamená, že každý student KOB MUSÍ předpokládat, že vše co čte i když to jsou materiály VP SSSR, musí podrobovat kritickému myšlení, a jak jsem výše uvedl, také proto nepotřebuje KOB ochranu. KOB je ochrana sama o sobě už jen svou existencí.
 
Taky to znamená, že každý student KOB MUSÍ předpokládat, že vše co čte i když to jsou materiály VP SSSR, musí podrobovat kritickému myšlení, a jak jsem výše uvedl, také proto nepotřebuje KOB ochranu. KOB je ochrana sama o sobě už jen svou existencí
To je ten dôvod, prečo sú tam aj zámerné, hoc aj konceptuálne nepodstatné, chyby…
GP by som do toho neplietol.
 
@V.V.Moon
Ahoj, materiály KSB môžeš aj meniť, práve spadáš pod ochrannú známku a môžeš sa stretnúť s mystickou odozvou. Aj preklady do Slovenčiny sú vo veľa veciach pozmenené a doplnené napr. rozšírená verzia Vody Mŕtvej.
 
materiály KSB môžeš aj meniť, práve spadáš pod ochrannú známku a môžeš sa stretnúť s mystickou odozvou. Aj preklady do Slovenčiny sú vo veľa veciach pozmenené a doplnené napr. rozšírená verzia Vody Mŕtvej.
Mystická odplata prichádza do úvahy iba ak prekrúcaš a meníš zmysel. Ani jeden preklad do slovenčiny vrátane rozšírenej verzie VM a DVTR ani celok, ani jednotlivosti neprekrúcajú, nemenia zmysel a nevytrhávajú jednotlivosti z kontextu.
Takýchto tvrdení o nezrovnalostiach a chybách v slov. prekladoch už tu bolo viacero, no pri požiadavke na uvedenie konkrétnych pasáži vždy zostalo len prázdne “ticho”.
Takže čo a v čom konkrétne je významovo pozmenené, či dokonca prekrútené?
 
Naposledy upravené:
To by mělo platit nejen ve směru k Pjakinovi, ale i ve směru ke všem, kdo tvrdí něco podezřelého. I Veličkovi, I Panarinovi, i Chazinovi atd.
Například, zde na fóru jsem zaznamenal, že mnoho lidi dává přednost analytice Chazina.
Ale nevšiml jsem si (možná se mýlím), že by někdo poznamenal, že Chazin opakovaně tvrdil, že Rusko potřebuje novou koncepci řízení, která ještě není zpracována. A je na intelektuálech, aby takovou koncepci zpracovali a předložili ji Putinovi a společnosti.
Domnívám se, že s KSB je Chazin obeznámen, protože používá její pojmový aparát. Proč teda tvrdí, že koncepce řízení dosud neexistuje? Asi mu davo-elitární systém náramně vyhovuje.
To bylo myšleno (a doufám i napsáno) jinak.

V Rusku znám 3 konceptuály, ani jeden z nich nesleduje Pjakina pravidelně (vědí že existuje). Na otázku, co sledují jiného byli jmenováni jiná jména, z nichž si pamatuji jen Chazina, byť třeba nepoužívají konceptuální terminologii.

Tady Chazina sledují jen dobří ruštináři (např. Irena a Boletus), protože není překládán.
 
z nichž si pamatuji jen Chazina, byť třeba nepoužívají konceptuální terminologii.
Chazin je clenom konkretnej mafie a ta chce prospech hlavne pre seba - pre Rusko len ak im z toho nieco kvapne. Zazemie Panarina nepoznam, ale z jeho nazorov by som ho priradil k vlasteneckemu kridlu. Obaja maju zakulisne informacie, Panarin pravdepodobne od tajnych/diplomatickych sluzieb, Pjakin ma informacie z verejnych zdrojov, vytvoril si vlastnu realitu a je logicke ze v Rusku je skor na vysmech, ziadny zodpovedny pracovnik vnutornych sluzieb by nezveril tajnu informaciu emocialne nestabilnemu cloveku ktory sa vyhraza jadrovym utokom na susedne staty... na odstrasenie sluzia manevre jadrovych sil, nie reci cloveka ktory nema ziadnu moc v state, ani konceptualnu. Jeho posadnutost zacala po smrti manzelky, zda sa ze to emocialne neuniesol a dokazali sa mu dostat do hlavy.
 
Pjakin ma informacie z verejnych zdrojov, vytvoril si vlastnu realitu a je logicke ze v Rusku je skor na vysmech, ziadny zodpovedny pracovnik vnutornych sluzieb by nezveril tajnu informaciu emocialne nestabilnemu cloveku ktory sa vyhraza jadrovym utokom na susedne staty... na odstrasenie sluzia manevre jadrovych sil, nie reci cloveka ktory nema ziadnu moc v state, ani konceptualnu. Jeho posadnutost zacala po smrti manzelky, zda sa ze to emocialne neuniesol a dokazali sa mu dostat do hlavy.
Dokud mejdan trvá, tak je každý střízlivý člověk "za prudiče". Horší to už bývá při placení ...
 
Naspäť
Top Bottom