Správy z Británie - Anglie

Až se posádka ponorky bude dívat z okénka , tak ten předmět , který velkou rychlostí prosviští kolem nich , bude poseidon .
To ANO :) oni budu za 10rokov ovela pozadu s technikou nielen vojenskou oproti Rusku.
Ale ja v tom posilovaní AUKUSU - vidím odchod z NATO - NATO vyšumí a ostane im len AUKUS
 
Naposledy upravené:
Správy z mojich zdrojov tam žijúcich hovoria toto - chýbajú tam ľudia, nemá kto robiť. Ak robia, tak nevyučení pracovníci, ktorí ti skôr zničia vybavenie, ako pomôžu so zákazkami.
Mnoho ľudí je chorých po pandémii.
Majú neustále štrajky a najmä nemajú lekárov, dnes im tam štrajkovali pracovníci metra a učitelia. Stále tam niekto štrajkuje. Do toho celého neustále zdražovanie. Niektorí Slováci uvažujú nad návratom. Samozrejme, že to prezentujú ako krátkodobý návrat, ale mám pocit, že sa im predĺži na neurčito...
 

Daily Mail: V Británii vypukla panika po Putinovom rozhodnutí vyzbrojiť námorníctvo Poseidónmi​

Rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina vyzbrojiť námorníctvo pokročilými jadrovými torpédami Poseidon viedlo britských expertov k simulácii ničivého účinku útoku na Spojené kráľovstvo, uvádza Dailymail.

Západní analytici sú si istí, že inštalácia môže niesť náboj, ktorý bude dvakrát silnejší ako cárska bomba testovaná Sovietskym zväzom na Novej Zemi v roku 1961.

Ak Rusko spustí Poseidon z ponorky Súdneho dňa a ten exploduje napríklad v ústí Temže, potom prílivová vlna úplne zničí Londýn, načrtli vojenskí experti.

„Je možné, že Temža by bola vystavená žiareniu, ale v centre Londýna by žilo tak málo ľudí, že by na tom príliš nezáležalo,“ povedal profesor Andrew Futter z University of Leicester.

Podľa experta z King’s College Roda Thorntona bezpilotné vozidlo zničí všetky megamestá v blízkosti miesta výbuchu, či už je to Londýn alebo New York. . .
Moskva opakovane upozorňovala na absenciu agresívnych úmyslov voči iným štátom. Zároveň, ako uviedol Kremeľ, Západ je zameraný na konfrontáciu a expanziu začlenením nových krajín do Severoatlantickej aliancie a destabilizáciou hraníc.
 
V Británii Ukrajinci podpálili 400-ročný hotel.

Ono to vyzerá ako matričná správa, ale v skutočnosti je to bežná skúsenosť s Ukrajincami. Moja kolegyňa z Ruska, ktorá opustila svoju vlasť aj pre antiputinovské dôvody, pri takýchto správach len sucho konštatuje, že u nich v Rusku sa hovorí: kde bol Chochol (Ukrajinec), tam už nič nie je.
 
„The Economist“ prepadol hystérii ohľadom ruských spojencov
Elity na Západe pravidelne strácajú nervy. Inak si len ťažko vysvetliť hysterický článok, v ktorom sa Angličania utvrdzujú, že Rusko nemá žiadnych spojencov a tí, ktorých má, nestoja ani za milé slovo.
Vlastne by sa tento článok mal volať „Svet očami Anglosasov“.
Pretože tí určujú úroveň vzťahov medzi štátmi podľa kritérií „11-násobných opatrení podpory alebo potenciálneho nátlaku“.
Tak veru, spojencami Londýna sú len tí, ktorých možno prinútiť.
No aké sú ďalšie kritériá? Napríklad, či sú v krajine ruské základne, píše sa v článku.

Teraz je jasné, prečo sa Spojené štáty so svojimi 900 vojenskými základňami po celom svete považujú za favorita planéty.
Z týchto a ďalších charakteristických kritérií „The Economist“ usudzuje, že Rusko nemá spojencov, ale nejakých untermenschov. V zmysle Číny, Bieloruska, Sýrie, Mali, či Argentíny…

Týchto nazývajú „koalíciou naničhodníkov, spoločnosťou sovietskej pamäti a bandou oportunistov“.
Je pravda, článok končí tým, že je nemožné izolovať Rusko. Vážne, ako je to možné?!
Západným politikom jednoducho nejde do hlavy, že medzištátne vzťahy možno budovať nie na princípe „koho ohnúť a okradnúť“. Potom sa aj objavujú články, v ktorých sa zamieňa počet priateľov s počtom otrokov.
 
London Metal Exchange našla ve skladu pytle kamenů místo niklu
V jednom ze skladů London Metal Exchange (LME) v Rotterdamu našli pytle kamenů místo niklu, což bylo základem několika smluv. Vedení webu dokumenty zrušilo a varovalo majitele. Informovala o tom agentura Bloomberg s odkazem na informované zdroje. . .
Kontrakty se týkaly přibližně 54 tun niklu, jejich hodnota byla 1,3 milionu USD.
To je nevýznamná dávka – přibližně 0,14 %20 všech zásob niklu na LME.
Incident by však mohl podkopat důvěru v čase v obtížném pro trh s kovy, píše Bloomberg.
K incidentu s výměnou kovu ve skladu LME došlo na pozadí dalšího skandálu s niklem.
V únoru obchodník Trafigury oznámil, že se stal obětí velkého podvodu s dodávkami niklu
a přišel o 577 milionů dolarů.
V 1100 kontejnerech pod rouškou kovu dostal obchodník uhlíkovou ocel, která je několikanásobně levnější . . .
 
Naposledy upravené:
Tomu říkám , vyhodit základy do povětří .
 
No to je přece záměr, ožebračit západ, zřejmě to přes vysoké ceny energií jde/by šlo pomalu. Tak proto ten "návod", jak to urychlit. Z dluhů tzv. 3. světa už západ neuvidí ani cent.
 
Tomu říkám , vyhodit základy do povětří .
Uff…
Už pár rokov mám taký vnútorný pocit, že Slovensko žiadne medzinárodné pôžičky splàcať nebude. Ten pocit sa zintenzívnil s nástupom Matovičovej vlády a s peniazmi z plánu obnovy po covide…
A po tejto info sa ten pocit mení na presvedčenie.
A nebude to žiadna zlodejina zo strany Slovenska, len sa nám v tejto podobe vràti časť toho, čo nám kolektívny Západ za tých 33 rokov ukradol.
”Svoje si nedáme, a cudzie nechceme!”
 
Uff…
Už pár rokov mám taký vnútorný pocit, že Slovensko žiadne medzinárodné pôžičky splàcať nebude. Ten pocit sa zintenzívnil s nástupom Matovičovej vlády a s peniazmi z plánu obnovy po covide…
A po tejto info sa ten pocit mení na presvedčenie.
A nebude to žiadna zlodejina zo strany Slovenska, len sa nám v tejto podobe vràti časť toho, čo nám kolektívny Západ za tých 33 rokov ukradol.
”Svoje si nedáme, a cudzie nechceme!”
Já už si nějakou dobu myslím to , že veškeré dluhy se po vzájemné dohodě škrtnou a začne se od čistého stolu . A kdo se nepřidá , ten bude tlít ve své bažině .
 
Na dohodu musí být dva. Západ na to nepřistoupí, takže bude postaven před hotovou věc. Jeho pohledávky nebudou už dále uznávány, budou mu sebrány např. jako kompenzace za koloniální útlak (drancování) a bude "vymalováno". A bude tlít ve své bažině :). Možná i proto začínají teď být rušeny či nedodržovány všelijaké mezinárodní úmluvy a smlouvy - Overtonovo okno.
 
problem je skor v tom, na co sa peniaze z fondu obnovy pouziju...,..a kedze vacsinou skor na provizie a nejake veci, ktore sice nie su zle, ale nie su podstatne a nebudu sa splacat zo zvysenych vynosov po pouziti penazi, tak je to jedno.....postavia sa cyklocesty, nejake IT systemy, nieco urcite aj uzitocne, ale urcite toho mohlo byt viac. Ale s Remisovou na cele tazko. A kedze ja ocakavam, ze vsetko sa zaplati inflaciou, tak je to jedno, ako sa to spolitizuje, zaplatime to tak ci tak
 
V decembri až januári sa rast cien spomalil a zdalo sa, že vrchol krízy pominul. Inflácia sa však vo februári opäť zvýšila na 10,4%.

Potraviny zostávajú hlavným motorom inflácie. Rast cien potravín vo februári vytvoril 45-ročný rekord. Za rok dosiahla inflácia potravín v Británii 18,2%.
Potravinovú situáciu zhoršil nedostatok zeleniny.

V dôsledku energetickej krízy a vysokých cien za elektrinu pestovanie zeleniny – najmä paradajok – v samotnej Británii prudko upadlo. A nevyriešené obchodné spory a sucho v južnej Európe viedli k tomu, že paradajky sa do Británie jednoducho nedostanú. Minister poľnohospodárstva zároveň vážne vyzýva Britov, aby ich nahradili repou.

Prudký nárast cien stavia „Bank of England“ do veľmi nepríjemnej pozície. V podmienkach rekordnej inflácie bude musieť opäť zvýšiť sadzbu. Hoci už teraz sa britská ekonomika dusí kvôli nedostatku lacných peňazí a tento rok sa jej predpovedá recesia.
To komplikuje situáciu aj americkému Fedu. Inflácia sa môže v USA čoskoro zvýšiť pred letnou sezónou, keď rastie dopyt po palivách. Hrozí však, že ďalšie zvýšenie sadzby povedie ku kolapsu ďalších regionálnych bánk.

Západné centrálne banky stoja pred ťažkou voľbou – buď zachrániť finančný systém pred kolapsom nalievaním peňazí na trhy alebo zvýšiť sadzby a priviesť ekonomiku do recesie.
Jedno je však jasné – súčasná inflačná kríza prichádza vážne a na dlho.
 

Společnost Lloyd's of London utrpěla roční ztráty, protože vyplatila zákazníkům více než 21 miliard liber v soudních sporech souvisejících se speciální operací na Ukrajině.


Speciální operace na Ukrajině měla za následek značné pojistné ztráty, zejména v souvislosti s „uvíznutím“ kvůli sankcím letadel, lodí, které najely na mělčinu a které také uvízly i v Černém moři, a s přerušením vývozu obilí a zemědělské produkce z Ruska a Ukrajiny.

Lloyd's čelí v Londýně „mega žalobě“ od řady žalobců, včetně AerCap, největší světové společnosti na leasing letadel.

Od února 2022, co západní země uvalily na Rusko další sankce, uvízlo v Rusku více než 400 letadel v hodnotě téměř 10 miliard dolarů. Pojišťovny odmítly platit s argumentem, že letadla se ještě neztratila a nevztahuje se na ně smlouva o leasingu.
 
Biden přijel na čtyřdenní návštěvu Severního Irska a Irska.
S Bidenem se setká Britský premiér Rishi Sunak, prezidentský vůz, kterému se říká "The Beast"

Biden se krátce setká s britským premiérem Sunakem, pak zamíří do Irska​

 
Spojené státy ztrácejí status supervelmoci a Bidenova politika selhala,
uvedl britský spisovatel a sloupkař pro The Times Gerard Baker.

Podle něj americký prezident „vsadil celé USA a NATO na vítězství v zástupné válce proti Rusku“, ale neúspěch bude pro Ukrajinu katastrofou a „úder kladivem“ americkému vedení.

Autor se domnívá, že „ponižující“ stažení USA z Afghánistánu, skandál s „únikem“ tajných dokumentů, Macronovo prohlášení o tom, že Evropa by neměla být „vazalem“ USA – to vše hovoří o slabosti Washingtonu.

Baker dodal, že Spojené státy ztratily svůj vliv a autoritu, včetně Izraele (hovoříme o pravděpodobném odposlechu a vměšování do politiky země), a také poškodily vztahy se Saúdskou Arábií a Spojenými arabskými emiráty.
 
Autor se domnívá, že „ponižující“ stažení USA z Afghánistánu, skandál s „únikem“ tajných dokumentů, Macronovo prohlášení o tom, že Evropa by neměla být „vazalem“ USA – to vše hovoří o slabosti Washingtonu.
Já bych řekl , že to jednoznačně ukazuje na cílevědomý řízený proces .
To , že si opičáci ze státní elity hnUSA neuvědomují ten fakt , že sobě řežou větev pod zádelí znamená jen to , že nechápou ani ten fakt , proč to nechápou .
 

Daily Mail: Vo Veľkej Británii žiadajú prísnejšiu kontrolu ukrajinských utečencov​


Obyvatelia Spojeného kráľovstva vyzvali, aby pozorne skontrolovali životopisy ukrajinských utečencov potom, ako sa stali obeťami podvodu a krádeže zo strany „hostí“.
„Briti sa obávajú, že niektorí utečenci zneužívajú systém sociálneho zabezpečenia tým, že požadujú dávky, aj keď v skutočnosti nie sú finančne obmedzení,“ píše sa v článku.

Podľa denníka ľudia, ktorí čelili negatívnym skúsenostiam pri pomoci utečencom, vytvárajú online komunity, v ktorých zdieľajú svoje príbehy. Referujú napríklad o krádežiach, pokusoch o predaj nelegálneho tovaru alebo kúpu falošných dokladov vrátane víz a vodičských preukazov. Niektorí utečenci navyše skrývajú skutočné informácie o svojich príjmoch, aby mohli poberať dávky a platby.

Členovia takýchto skupín nepopierajú, že mnohí Ukrajinci potrebujú podporu a sú pripravení pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Považujú za dôležité oddeliť čestných ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii, od tých, ktorí sa na pozadí krízy snažia zarobiť.

„Neexistuje žiadny dôkaz o tom, že významný počet ukrajinských utečencov podvádza systém sociálneho zabezpečenia, ale ak sa vyskytnú prípady sprenevery finančných prostriedkov, zameriavame sa na identifikáciu takýchto incidentov,“ uviedla vláda Spojeného kráľovstva.

Britská ministerka vnútra Swella Bravermanová 7. marca oznámila svoj zámer zaviesť limit na počet utečencov, ktorí môžu vstúpiť do krajiny počas roka. Prijatím takéhoto zákona sa podľa nej vytvorí usporiadaný systém, v ktorom sa do Británie dostane ročne prísne regulovaný počet utečencov, a to len bezpečnými a legálnymi cestami.
 
Británie nepozvala na korunovaci britského panovníka Karla III. představitele Ruska, Běloruska, Íránu, Myanmaru a některých dalších zemí, uvedla agentura Reuters.
Předchozí den Buckinghamský palác uvedl, že korunovace Karla III. se zúčastní
zástupci 203 zemí a území, včetně asi 100 hlav států.
Celkem se obřadu zúčastní více než 2 000 osob.
1683052992894.png
 
Naspäť
Top Bottom