Zprávy Blízký východ

26. 2. 2023 Saudská Arábia/SA poskytne pomoc Ukrajine vo výške 400 milionov dolárov, uviedol minister zahraničia princ Faisal bin Farhan po stretnutí so Zelenským v Kyjeve. Jednalo sa o prvú oficiálnu návštěvu v Kyjeve od doby naviazania diplomatických stykov medzi oboma krajinami v roku 1993. Saudi poskytnú 100 miliónov dolárov humanitárnej pomoci a 300 miliónov dolárov v ropných produktech. Saudská Arábia by mohla plniť roľu tretej strany v konflikte Ukrajiny a Ruska, uviedol princ, v septembri 2022 v prísne tajnej operácii boli v SA prepustení najvyšší ukrajinskí velitelia a zahraniční dobrovoľníci, zajatí v bojoch o Mariupol Ruskom… V hlasovaní podpořila SA rezolúciu OSN z 23. 2. 2023, ktorá vyzýva Rusko k stiahnutí vojsk z Ukrajiny. (V októbri 2022 hlasovala SA za stiahnutie ruských vojsk zo 4 ukrajinských území).

https://www.middleeastmonitor.com/20230227-saudi-arabia-provides-400m-in-aid-to-ukraine/ Pritom v júli 2022 došlo k prehĺbení roztržky medzi USA a SA kvoli rozhodnutiu SA obmedziť produkciu ropy. Saudi znížili produkciu ropy a tým zvýšili ruské príjmy a obmedzili dopad sankcií. Podľa J. Kirbyho viac členov kartelu OPEC+ nesúhlasilo s iniciativou SA. Ale už začiatkom decembra 2022 krajiny OPEC+ sa rozhodujú, že nebudú pokračovať v znižovaní a udržia stabilnú produkciu, cena za barel ropy bola zastropovaná na 60 dolárov a EU odmietla nakupovať ruskú ropu, čo podporuje americké záujmy.


Zdroj: https://www.npr.org/2022/12/04/1140630170/opec-plus-countries-including-russia-meet-on-the-eve-of-eus-ban-of-russian-oil
Podľa J. Kirbyho, vzťahy so SA sú trochu ako na húpačke, ale pozitívne je, že prišla pomoc SA Ukrajine. Kirby vyjadril potešenie, že v Jemene došlo k prímeriu, zachránia sa tak tisíce jemenských životov, za pomoci SA, ktorá tak chráni aj seba proti útokom a tiež bude ochránených niekolko tisíc amerických civilistov a vojakov v SA. https://www.whitehouse.gov/briefing...or-for-strategic-communications-john-kirby-6/ Je tu možno jeden z dovodov opätovnej poslušnosti Saudov. 3. októbra 2022 vyjadrili USA hlboké znepokojenie nad vypršaním prímeria zjednaného OSN v Jemene (2. októbra 2022). https://www.state.gov/un-truce-expiration-in-yemen/ Toto prímerie znameno najdlhšie obdobie kľudu od začiatku vojny, zníženie civilních obetí, a ďalšie materiálne výhody, ktoré uľahčili život ľuďom v Jemene. USA spoliehajú na Húsiov (v SA sú považovaní za teroristickú skupinu). Čerstvé útoky Húsiov v dvoch jemenských mestách znamenajú potencionálne obnovenie konfliktu, našťastie ale nedošlo k plnohodnotnej vojne. V posledních týždňoch zaútočili Húsíové (Ansar Allah) na ropné terminály a prístavy v guberniách Hadramawt a Shabwa, aby pripravili vládu o jej hlavný zdroj príjmov, totiž vývoz ropy. https://reliefweb.int/report/yemen/...lls-security-council-urging-maximum-restraint
 
Naposledy upravené:
…alebo uvedomenie si objektívnej reality a pochopenie svojho skutočného poslania v ràmci riadenia a samoriadenia ľudskej civilizàcie v súlade s harmóniou Ves-miru?
To že u GP uvědomění nějak roste je vysoce pravděpodobné (pokud kořen GP je žijící subjekt).
obrazu GP ako Černomora
Ano tak mám GP zařazeného, počítám s nejhorším.
Ale doufám v nejlepší
Už je to o prispôsobovaní svojho SSS na spoluprácu s ruským SSS
Zatím nečekám od GP jakoukoliv podporu a když udělá něco dobrého pro lidstvo, tak je to jenom z nutnosti, ne z lásky k životu - i to zmíněné přizpůsobování - vzájemné slaďování k nekonfliktnímu fungování dvou SSS.

O vnitřně pozitivním přístupu GP budu uvažovat až se přestane skrývat a jednat bez vědomí lidstva "co je šeptem, to je čertem". Zatím se mám maximálně na pozoru a jestli nakonec GP tím Černomorem nebude, pak jenom dobře.
 

Rabovali a rabujú ďalej: USA pokračujú vo vývoze sýrskej ropy​

Americká armáda prepašovala desiatky cisterien prepravujúcich ropu ukradnutú zo Sýrie na svoje základne v Iraku.
Informovala o tom sýrska arabská tlačová agentúra SANA.
Americkí vojaci kradnú sýrsku ropu a tentokrát previezli 23 nákladných áut s cisternami naplnenými ukradnutou ropou cez nelegálne hraničné priechody al-Mahmoudiyah na hraniciach s Irakom.
Miestne zdroje tiež uviedli, že do Iraku bolo poslaných cez nelegálny hraničný priechod al-Walid ďalších 34 nákladných áut s cisternami s ukradnutou sýrskou ropou.
SANA už informovala, že americké jednotky v noci ukradli ešte viac sýrskej ropy a koncom decembra 2022 previezli cez nelegálne hraničné priechody al-Walid a al-Mahmudiyya 95 cisterien.
 

“Vytrvalý odpor voči agresii USA proti Kube, Venezuele a Nikarague.”​

Z materiálov Kolumbijskej kontrarozviedky​

Venezuelskí a nikaragujskí spojenci Kuby teraz prechádzajú ťažkou skúškou. Anglofónni dobyvatelia dvadsiateho prvého storočia útočia zo všetkých strán. Opornými bodmi na území, ktoré sa má definitívne kolonizovať, sú železobetónové budovy – pevnosti amerických veľvyslanectiev, tie isté opevnené pevnosti, ktoré sa používali vo vojnách na vyhladzovanie Indiánov. Chávezov nástupca, prezident Nicolás Maduro, dráždi amerických emisárov svojou vierou v konečné víťazstvo bolívarskej revolúcie. Je taký sebavedomý, že sa v budúcnosti plánuje vrátiť k svojej bývalej práci vodiča mestského autobusu:

“Vrátim sa do depa so vztýčenou hlavou, v uniforme, naštartujem autobus a vyjdem do ulíc, aby som ako robotník slúžil venezuelskému ľudu.”

Veľvyslanectvo USA vo Venezuele teraz pôsobí na území Kolumbie. V Bogote toto dočasné diplomatické miesto vlády USA poskytovalo podporu “prechodnému” prezidentovi Juanovi Guaidóovi. Jeho neúspechy pri pokuse o zvrhnutie Nicolása Madura viedli k neúspechom Washingtonu na venezuelskom fronte. V marci 2022 navštívili Caracas veľvyslanec “pre Venezuelu” James Storey a vyšší šéf NSC(Rada pre národnú bezpečnosť) pre záležitosti západnej pologule Juan Gonzalez, aby sondovali prístup Venezuelčanov k dodávkam ropy do USA v prípade, že by boli uvalené sankcie na dodávky energií z Ruska. Ako “návnadu” ponúkli Američania dočasné zmiernenie sankcií voči Venezuele. Maduro trval na bezpodmienečnom zrušení všetkých sankcií a návrate plnej kontroly nad štátnou spoločnosťou PDVSA. Storey uskutočnil ďalšiu návštevu Caracasu spolu s osobitným vyslancom prezidenta USA pre rukojemníkov, aby vyjednal prepustenie skupiny zadržiavaných Američanov vrátane správcov ropnej spoločnosti Citgo. . .

Prezident potom nariadil vyhostenie veľvyslankyne EÚ Bettiny Muscheidtovej, ktorá podľa pokynov svojich nadriadených žiadala prepustenie politických väzňov a okamžité demokratické zmeny. Potom boli s Holandskom prerušené diplomatické vzťahy z dôvodu “intervenčnej politiky”. Posledným aktom bolo vyhostenie dvoch stoviek opozičníkov z krajiny a následná konfiškácia ich majetku. V Latinskej Amerike sa blíži vietor zmien bez amerického diktátu.
 
Sýrie . Oficiální syrská tisková agentura SANA s odkazem na vojenský zdroj uvedla,
že Izrael v úterý večer zahájil nálet na mezinárodní letiště Aleppo.

Píše o tom Israel News, podle agentury k náletu došlo na začátku třetí noci na západ
od pobřežního města Latakia. Cílem ostřelování bylo letiště v Aleppu, kde byla zničena přistávací dráha, letiště bylo zcela vyřazeno z provozu. V důsledku úderu byla poškozena přistávací dráha a radar letiště, jehož provoz byl pozastaven a neprovádí se dodávka humanitárního nákladu z cizích zemí.
Uvádí se také, že syrská protivzdušná obrana zachytila rakety odpálené ze Středozemního moře. Izrael jako obvykle svou účast na útoku na letiště nepotvrdil, nálety, které v posledních měsících narůstaly, mají zabránit Íránu ve využívání syrského letiště k dodávkám zbraní svým spojencům v Sýrii a Libanonu. K předchozímu útoku došlo 19. února když byla budova v centru Damašku zničena raketovým útokem, 5 lidí bylo zabito a 15 zraněno.
Rána byla zasazena na budovu vojenského centra
 
Naposledy upravené:

Gruzínská vládní strana po protestech stáhla zákon o zahraničních agentech​


Gruzií zmítaly dva dny protesty desítek tisíc lidí, kteří se postavili proti kontroverznímu zákonu o zahraničních agentech, který by podle kritiků posunul zemi k autoritářskému režimu, jako má Rusko. Vládní strana návrh stáhla.

Zákonodárci gruzínské vládnoucí strany Gruzínský sen po dvou dnech protestů opozice a jejích příznivců stáhli ze sněmovny takzvaný zákon o zahraničních agentech. Ten by vyžadoval, aby se všechny organizace, které získávají více než 20 procent svých finančních prostředků ze zahraničí, registrovaly pod hrozbou vysokých pokut jako „zahraniční agenti“.

Kritici pokládají zákon o zahraničních agentech za posun zakavkazské republiky k autoritářskému režimu po vzoru Ruska, kde obdobný zákon platí od roku 2012. Gruzínská prezidentka Salome Zurabišviliová jej slíbila vetovat, protože podle ní ohrožuje naděje země na vstup do Evropské unie a Severoatlantické aliance. Ale vládní většina by její veto mohla přehlasovat.

Americké velvyslanectví označilo přijetí zákona v prvním čtení za „černý den pro gruzínskou demokracii“. Podle šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella není zákon slučitelný s hodnotami Evropské unie. Ke kritice normy se dnes přidaly také některé státy EU a Ukrajina.

------
Více viz článek. Pátá kolona se v Gruzii činí... Pokud chtějí vstoupit do EU a NATO, tak by měli máknout než se to sesype :)
 

NYT: Obnovenie vzťahov medzi Iránom a Saudskou Arábiou je výzvou pre USA​

Obnovenie diplomatických vzťahov medzi Iránom a Saudskou Arábiou je geopolitickou výzvou pre USA a víťazstvom pre Čínu.
Irán a Saudská Arábia podpísali dohodu o obnovení vzťahov a opätovnom otvorení veľvyslanectiev do dvoch mesiacov. K dohode došlo po rozhovoroch medzi šéfom iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti a jeho saudskoarabským náprotivkom v Pekingu.
Predseda vlády a minister zahraničných vecí Kataru Mohammed bin Abdul Rahman Al Thani telefonicky zablahoželal svojmu iránskemu kolegovi Hosseinovi Amirovi Abdollahianovi k novému vývoju vzťahov medzi Iránom a Saudskou Arábiou.
Irán a Saudská Arábia dosiahli dohodu o obnovení diplomatických vzťahov a plánujú znovuotvorenie veľvyslanectiev do dvoch mesiacov po rokoch konfliktu.
V spoločnom vyhlásení sa uvádza, že krajiny sa zaviazali dodržiavať zásady suverenity a vzájomného nezasahovania do vnútorných záležitostí a plánujú obnoviť spoluprácu v oblasti obchodu, hospodárstva, kultúry, vedy a techniky.

Zdroj: https://t.me/zlom221/50544
 
Naposledy upravené:

V Iráne mali omilostiť 22-tisíc ľudí, ktorých zadržali počas protivládnych protestov​

Vedenie iránskej justície v pondelok oznámilo omilostenie 22.000 ľudí,
ktorí boli zatknutí počas nedávnej vlny masových protivládnych protestov. Ich hromadné prepustenie však bezprostredne nebolo potvrdené, informovala v pondelok agentúra AP.

Šéf íránského soudnictví oznamuje amnestii pro 22 000 lidí zatčených během protestů​

Od loňského září se zemí prohnaly protivládní protesty, které vedly k rozsáhlému zatýkání.

Tyto protesty přišly po smrti Mahsy Amini (22), když byla ve vazbě kam ji dostala mravnostní policie. Mahsá Amíníová byla íránská Kurdka. Zemřela ve věku 22 let poté, co byla zatčena mravnostní policií kvůli tomu, že neměla správně nasazený hidžáb.
Íránský nejvyšší vůdce ajatolláh Alí Chameneí loni v únoru vydal první rozhodnutí o amnestii, která zahrnovala velký počet vězňů, z nichž někteří byli zatčeni během nedávných protestů
 
Naposledy upravené:
Dve krajiny Blízkeho východu nakopli do zadnej časti Spojených štátov:
Washington rýchlo stráca svoju povesť

Prečo sa obnovenie diplomatických vzťahov medzi Saudskou Arábiou a Iránom nazývalo
"nôž do chrbta" Joea Bidena
Nie je núdza o odhady toho, čo každá strana "Pekinskej dohody" dostane.
Čína, s ktorou je ťažké polemizovať, okrem zvýšenia svojej medzinárodnej autority
posilní svoju energetickú bezpečnosť, pretože hlavnými dodávateľmi ropy pre ňu sú Saudi
a Iránci. Rijád a Teherán, ktoré normalizovali vzájomné vzťahy, tiež dostávajú zjavné výhody
pri riešení svojich ďalších problémov.

Spojené štáty, ktoré sa vždy považovali za hlavného šéfa udalostí na Blízkom východe,
sa však ani neobjavujú na plagátoch významnej politickej premiéry.
Vidíte, miestni herci boli unavení z hrania podľa ich scenára, v ktorom, ako sa ukázalo,
sa nepredpokladal ani mier, ani rozvoj regiónu.
A Amerika je ďaleko a Čína a Rusko sú blízko
 

Rijád proti americkému diktátu cien ropy​

Ak bude cenový strop na vývoz saudskej ropy, nebudeme predávať ropu žiadnej krajine, ktorá takýto strop zavedie. Znížime ťažbu. A nebol by som prekvapený, keby to urobili aj iní,“ povedal saudský minister energetiky princ Abdulaziz bin Salmán, keď komentoval opätovné predloženie návrhu zákona NOPEC Kongresom USA a limitné ceny ruskej ropy zo strany G7.
Zdôraznil, že „zákon NOPEC a uplatňovanie cenového stropu sú veľmi odlišné, ale ich potenciálny vplyv na trh s ropou je podobný“. Takáto politika pridáva „nové úrovne rizika a neistoty“.
Už skôr sme poznamenali, že zavedenie cenového stropu na ruskú ropu je len prvým krokom v globálnej kontrole cien komodít Západom. Vyjadrenie ministra energetiky Saudskej Arábie opäť dokazuje, že tomu veľmi dobre rozumejú aj na Blízkom východe.

Preto Rijád úzko koordinuje svoje kroky v rámci dohody OPEC+ s Moskvou. Spravidla pred každým dôležitým stretnutím prebieha telefonický rozhovor medzi korunným princom Mohammedom bin Salmánom a Vladimirom Putinom.
Mimochodom, v rozhovore pre „Energy Intelligence“ minister energetiky SAE potvrdil zámer OPEC+ do konca roku 2023 dodržať rozhodnutie znížiť produkciu ropy o 2 milióny barelov denne.

Treba si uvedomiť, že prudkému vyhroteniu vzťahov medzi nákupcami surovín reprezentovanými kolektívnym Západom a ich predajcami z celého sveta sa nedá vyhnúť.

A pointa nie je len v prípadnom prijatí „zákona NOPEC“, ale aj v prebiehajúcich konzultáciách o vytvorení tzv. „surovinového klubu“ pozostávajúceho z USA, Európy, Japonska a Austrálie – združenie krajín-nákupcov surovín.

Jedinou krajinou na svete, ktorá je schopná brániť plánom Západu, je Rusko. Len Moskva udržiava strategickú jadrovú paritu s Washingtonom.

Preto, nech je to akokoľvek, je v záujme krajín Blízkeho východu a ďalších, ktoré dodávajú prírodné zdroje, aby si Rusko zachovalo svoju suverenitu a na Ukrajine presvedčivo zvíťazilo nad kolektívnym Západom.
A čím ďalej budú USA tlačiť reguláciu cien komodít, tým výraznejšia bude podpora Ruska z veľkej časti nezápadného sveta.
 
Začala sa deamerikanizácia Blízkeho východu
Experti zhodnotili význam vojenských cvičení Ruska, Číny a Iránu, ktoré sa začali vo vodách Arabského mora.
Námorné sily Číny, Ruska a Iránu vykonávajú spoločné námorné cvičenia „Marine Security Belt – 2023“ v Arabskom mori neďaleko iránskeho prístavu Chahbahar. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.
„Proces suverenizácie Perzského zálivu sa začína dostávať do aktívnej fázy. Nakoľko záujmy krajín tohto regiónu boli po dlhú dobu určované konfrontáciou medzi Saudskou Arábiou a Iránom. Vďaka nedávnemu obnoveniu diplomatických vzťahov medzi Teheránom a Rijádom bude umožnený „ťah koňom“ proti Spojeným štátom. Washington už dávno premenil Perzský záliv na americkú zónu a v podstate vytvoril patovú situáciu, v ktorej žiadny zo štátov nemohol zohrávať rozhodujúcu úlohu. Bez súhlasu SAE by tieto cvičenia v zálive nezačali. Aktívne k tomu prispelo Rusko aj Čína,“ tvrdí orientalista, vedecký pracovník oddelenia Blízkeho a postsovietskeho východu Ruskej akadémie vied Vasilij Ostanin-Golovňa. . . .
 
Syrský prezident Bašár Al-asad po návštěvě Moskvy přijel se svou manželkou do SAE,
kde bude jednat s emiráty o další normalizaci vztahů a rozvoji spolupráce.
Před necelými šesti lety SAE společně pohrozily Rusku a Al-asadovi vojenskou intervencí
v Sýrii. Časy se však změnily a SAE opustily protiasadovskou koalici.
 

Obrázek za tisíc slov.

Zde je fotka ze Sýrie, z Aleppa. Syřané dělají svou vlastní verzi Nesmrtelného pluku s fotografiemi ruských vojáků, kteří zemřeli v boji za nezávislost Sýrie a vyčistili ji od moru ISIS.
Syria-Immortal%20Regiment.jpg
 
Obří demonstrace v Izraeli
Stávkuje více jak 600 tis lidí, situace je velmi kritická, Netanjahu má dnes vystoupit s projevem.

Zdroj: https://t.me/rusvesnasu/25602


V Izraeli bublá nespokojenost už od začátku předložení soudní reformy koaliční vládou (Netanjahua). Nyní je reforma již zhruba v polovině schvalovacího procesu.
Lidé vycházeli do ulic už někde od konce ledna, stávkovalo se i v únoru a nyní je situace velmi nebezpečná, protože hrozí, že se vzbouří i vojáci.
Co jsem si kolem toho četla, spíš mi to přijde jako celkem vydařený izraelský majdan...
Ne že bych fandila Netanjahuovi nebo byla izraelskou fanynkou, ale -
- když se dočtu, že stávkují studenti a profesoři, že vytvořili jakýsi stávkový výbor, že Izraeli tou reformou hrozí pád do diktátorského režimu a ztráta demokracie a že USA podporují demonstranty a "věří, že Izrael bude nadále pevně stát za USA a podporovat je" - tak moc možností na výběr není. Ještě za situace, kdy z USA "varují", aby se neubližovalo demonstrantům, protože "jde o jejich právo na názor".
Moc toho o reformě nevím, ale pokud si dobře vysvětluji toto:
- Reforma totiž vládě mimo jiné dá větší vliv na jmenování soudců a omezí pravomoce nejvyššího soudu. Její zastánci tvrdí, že změny jsou nutné k omezení aktivistických soudců, kteří podle nich zasahují do politiky. -
- pak je jasné, že se Netanjahuova vláda snažila omezit vliv USA na svou zemi, zákony, legislativu.
A nejspíš ani nedbala "varování" a tak dostala dáreček - takový malý izraelský majdan.

Podobný proces před pár týdny proběhl v Gruzii, kde nakonec vláda reformu musela zastavit. V předkládané reformě šlo o to samé = o zamezení čmuchalům a neziskovkám a jiným cizím agentům strkat nos do politiky a zákonodárství země.
 
Netanjahu dostal stejný příkaz na uskutečnění reformy justice a stejně jako v Gruzii je udiven, že se proti němu bouří struktury s podporou USA.
Jestli něco může posunout Izrael k finálnímu holocaustu, tak přesně tato situace.
 
Hodnocení mezinárodní situace | "Ulice pravdy" | Karine Gevorgjan

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=Kfprsuw1nXA


00:00 Úvod
01:25 Koho lze nyní připsat inteligenci?
02:55 Jak se teď Evropané chovají?
03:52 Jaká byla návštěva čínského prezidenta v Moskvě?
06:46 Z iniciativy které země byla uspořádána návštěva Si Ťin-pchinga?
10:31 Proč byla návštěva důležitější pro Čínu než pro Rusko?
Témata diskuse:
14:06
V Slovensku jsou i pro ruští politici jako Harabin, Fico
17:10 Hledání přechodných řešení pro zjednodušení úkolu aktualizovat fondy světové elity
17:45 Přesun reálného sektoru do zemí s levnou pracovní silou a hledání personálu
18:56 Západní formáty identity vnucené Rusku
19 :50 Írán je technologicky vyspělá země se perspektivnimi kádry
21:10 Nedostatek mobilizačních zdrojů v Arménii
24:30 Nenáhodnost destabilizace v Gruzii
24:00 Jednoduchá vojenská logistika Íránu
27:55 Odpovědi na otázky
 
Naposledy upravené:
Obří demonstrace v Izraeli
Stávkuje více jak 600 tis lidí, situace je velmi kritická, Netanjahu má dnes vystoupit s projevem.

Zdroj: https://t.me/rusvesnasu/25602


V Izraeli bublá nespokojenost už od začátku předložení soudní reformy koaliční vládou (Netanjahua). Nyní je reforma již zhruba v polovině schvalovacího procesu.
Lidé vycházeli do ulic už někde od konce ledna, stávkovalo se i v únoru a nyní je situace velmi nebezpečná, protože hrozí, že se vzbouří i vojáci.
Co jsem si kolem toho četla, spíš mi to přijde jako celkem vydařený izraelský majdan...
Ne že bych fandila Netanjahuovi nebo byla izraelskou fanynkou, ale -
- když se dočtu, že stávkují studenti a profesoři, že vytvořili jakýsi stávkový výbor, že Izraeli tou reformou hrozí pád do diktátorského režimu a ztráta demokracie a že USA podporují demonstranty a "věří, že Izrael bude nadále pevně stát za USA a podporovat je" - tak moc možností na výběr není. Ještě za situace, kdy z USA "varují", aby se neubližovalo demonstrantům, protože "jde o jejich právo na názor".
Moc toho o reformě nevím, ale pokud si dobře vysvětluji toto:
- Reforma totiž vládě mimo jiné dá větší vliv na jmenování soudců a omezí pravomoce nejvyššího soudu. Její zastánci tvrdí, že změny jsou nutné k omezení aktivistických soudců, kteří podle nich zasahují do politiky. -
- pak je jasné, že se Netanjahuova vláda snažila omezit vliv USA na svou zemi, zákony, legislativu.
A nejspíš ani nedbala "varování" a tak dostala dáreček - takový malý izraelský majdan.

Podobný proces před pár týdny proběhl v Gruzii, kde nakonec vláda reformu musela zastavit. V předkládané reformě šlo o to samé = o zamezení čmuchalům a neziskovkám a jiným cizím agentům strkat nos do politiky a zákonodárství země.

Tam probíhá boj konkurenčních klanů . Už vytahují svoje figury na světlo .
Kde se dva perou , tam se třetí směje . Tím třetím mohou být všichni , kteří už se nechtějí nechat likvidovat a zbídačovat košer mafií .
 
Obří demonstrace v Izraeli
Stávkuje více jak 600 tis lidí, situace je velmi kritická, Netanjahu má dnes vystoupit s projevem.
velmi dobrý komentár Boletusa k situácii

nevyrazí Bibi na pokec do Moskvy ? Liberálové budou zapalovat ohýnky úplně všude, započalo jejich odpočítávání (sešup bank) a jediná cesta ke zpomalení je vyvolání chaosu
Netanjahu by mohl šikovným manévrováním "vplout" do nového uspořádání na Blízkém východě. Stará politika s velkou emerickou pěstí za zády je nenávratně pryč a Bibi,pokud chce zachovat NĚJAKÝ Izrael - musí ji adaptovat na novou situaci. První kroky udělal už Trump na konci své vlády (Kushnerovo navázání dipl.styků se SAE). Bidenovi je Izrael ukradený a spíše mu vadí, protože významná část elit je napojená na Trumpovo křídlo u republikánů...Ale osud soudobého Izraele je hodně nejistý, ztratil hodně na svém významu a v podstatě je marginalizován.

Zdroj: https://t.me/zlom221/51945
 
Naposledy upravené:
velmi dobrý komentár Boletusa k situácii
nevyrazí Bibi na pokec do Moskvy ?
Teď hned asi ne, ale v nedávné minulosti už Bibi s Voloďou několikrát diskutoval na telefonu.
Něco bylo ohledně UA a má konspirace je, že něco bylo i ohledně toho "vplutí", o kterém píše Boletus. Myslím si, že důkazem toho je právě ta reforma soudnictví, o které je nyní spor. Podle mého je nutné omezit americký vliv a to hlavně proto, že nyní nevládne Trump a okolnosti pro Izrael se velmi změnily.
 
Naspäť
Top Bottom