Bútľavá vŕba

Všem děkuju. Za trpělivost i chápavost.
Mám tu jako poděkování (doufám, že to pro někoho nebude spíš za trest :)) muziku, která sice vychází z etnických kořenů - a přece tak docela etnická není. Za mě ukázka tvorby mladých, která sice není totožná s tvorbou jejich rodičů, ale vychází z ní. Zachovává tradici a přitom vnáší prvky, zajímavé pro dnešní mladé. Tradiční - a přeci úplně jiné. Nevím, jak jiní - ale já toto považuju za jednu z prospěšných forem tvůrčí činnosti.
Děti "šamanského" etnika Jakutů (všichni jsou studenty polytechnického lycea):

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=fVA8i6XAW40

Video lze přehrát jen přímo na Youtube, odkaz funguje.
 
Takto můžu odbýt libovolnou otázku. Toto není argument.
Ok, odpoviem ti tu.

Ak sa bavíme o tom, či bol Putin zasvätený a pod. Tak sa bavíme o niečom, čo s najväčšou pravdepodobnosťou nie je v našich silách overiť... Tak aké argumenty by si v tejto téme čakal? Ak je niečo prakticky neoveriteľné (Nemáme sa ako Putina spýtať a on sám o takých veciach verejne nehovorí), tak všetky ďalšie naše úvahy budú len špekulácie, nie argumenty. Preto je namieste sa na to pozrieť z pohľadu, či je táto debata užitočná.
Ja osobne vkladám svoj čas a energiu do vecí podľa toho, aké mám priority. A toto mi vôbec ako prioritné nepripadá. Ba naopak, vidím v tom potenciálnu škodlivosť pre menej hĺbavých ľudí, ak by niečo také na fóre bez uváženia konzumovali... Preto sa mi moc nepáči otváranie takýchto tém.

Neuškodíme, naopak hledání je o otázkách, pokud není něco jasné. Můžeme třeba dojít i k potvrzení toho, (už nevím, kdo to napsal) že rusové byli v minulosti jako antény napojeni na Boha a přes něj v různých situacích získávali potřebné dovednosti.
Prepáč, ale to je ďalšia neoveriteľná vec. Tak, ako nemáš šancu spoľahlivo zistiť, či druhý človek má režim psychiky "Človek", tak nie je možné ani spoľahlivo zistiť, či niekto cudzí je napojený na Boha. Tu nie je iná možnosť, len tvrdiť takéto veci s určitou mierou pravdepodobnosti. Napr. je to tak, podľa mňa, na 80 percent a podobne... A treba to aj tak chápať, že nemáme v tomto sto percentnú istotu.
KSB se žreci dost zabývá a již jsem zmínil dříve, že Jefimov mluvil o svém zasvěcení od žreců. Jefimova za bludaře nepovažuji.
Možno to Jefimov povedal, neviem, nepočul som. Ale pochybujem, že ho to posunulo ďalej ako ostatných jeho kolegov z VP ZSSR. Podstatné je skôr to, že s nimi nadviazal spojenie a určitú spoluprácu.
Čo sa týka KSB, tak tá našťastie nie je dogmou ako Biblia. Ani žiadny z predstaviteľov VP ZSSR sa nestavia do úlohy autority pre dav. T.j. nevedú ľudí k tomu, aby ich slová, alebo KSB brali ako písmo sväté. Dávajú ľuďom určité základné metodologické vedomosti a povzbudzujú ich k tomu, aby čo najviac začali používať svoj rozum, aby pracovali na mravnosti a aby si správne určovali životné priority.
Aj v KSB sú mnohé veci a tvrdenia, ktoré nie sú overiteľné, a tak ich treba aj brať. Nie ako dogmu, ale ako jednu z možnosti, že sa tak udialo. Či už je to názor na Atlantídu, na niektoré teologické otázky, na evolučný proces... To nie je dogma, ale iba možnosť a môžu sa v tomto mýliť. To spoľahlivo nikto nevie. A dogmaticky veriacim fanatikom predpokladám nechce byť nikto, keď samotná KSB nás učí rozvíjať metodologické prístupy k životu.

Napríklad, prekladám generála Petrova, a aj pri ňom som si všimol, že sa dopúšťa nepresností, čo môže viesť k zavádzaniu čitateľov. Napr. písal, že nápis na jednodolárovej bankovke "novus ordo seclorum" znamená "nový svetový poriadok navždy". V skutočnosti to znamená "nový poriadok vekov". Je to prkotina, ktorej sa môžu chytiť oponenti a zosmiešniť niekoho, kto bude tvrdiť iné.
Alebo tvrdí, že "poli tikos" znamená v gréčtine "mnoho záujmov". "Poli" naozaj znamená veľa, ale "tikos" v gréčtine neexistuje. A slovo "politikos" má svoj plný význam v gréčtine. Toto je ďalšia prkotina, na ktorej môže niekto študenta KSB zosmiešniť, ak ten nevie, že je to tak. A tak by sa dalo pokračovať... Skrátka, nikto nie je neomylný. Musíme sa prestať spoliehať na autority (ako to robí dav) a začať sami myslieť a prehodnocovať veci. To len tak na okraj.

Nepresviedčam ťa k ničomu. Iba som povedal svoj názor, ako to vidím ja.
 
Ok, odpoviem ti tu.

Ak sa bavíme o tom, či bol Putin zasvätený a pod. Tak sa bavíme o niečom, čo s najväčšou pravdepodobnosťou nie je v našich silách overiť... Tak aké argumenty by si v tejto téme čakal? Ak je niečo prakticky neoveriteľné (Nemáme sa ako Putina spýtať a on sám o takých veciach verejne nehovorí), tak všetky ďalšie naše úvahy budú len špekulácie, nie argumenty. Preto je namieste sa na to pozrieť z pohľadu, či je táto debata užitočná.
Ja osobne vkladám svoj čas a energiu do vecí podľa toho, aké mám priority. A toto mi vôbec ako prioritné nepripadá. Ba naopak, vidím v tom potenciálnu škodlivosť pre menej hĺbavých ľudí, ak by niečo také na fóre bez uváženia konzumovali... Preto sa mi moc nepáči otváranie takýchto tém.


Prepáč, ale to je ďalšia neoveriteľná vec. Tak, ako nemáš šancu spoľahlivo zistiť, či druhý človek má režim psychiky "Človek", tak nie je možné ani spoľahlivo zistiť, či niekto cudzí je napojený na Boha. Tu nie je iná možnosť, len tvrdiť takéto veci s určitou mierou pravdepodobnosti. Napr. je to tak, podľa mňa, na 80 percent a podobne... A treba to aj tak chápať, že nemáme v tomto sto percentnú istotu.

Možno to Jefimov povedal, neviem, nepočul som. Ale pochybujem, že ho to posunulo ďalej ako ostatných jeho kolegov z VP ZSSR. Podstatné je skôr to, že s nimi nadviazal spojenie a určitú spoluprácu.
Čo sa týka KSB, tak tá našťastie nie je dogmou ako Biblia. Ani žiadny z predstaviteľov VP ZSSR sa nestavia do úlohy autority pre dav. T.j. nevedú ľudí k tomu, aby ich slová, alebo KSB brali ako písmo sväté. Dávajú ľuďom určité základné metodologické vedomosti a povzbudzujú ich k tomu, aby čo najviac začali používať svoj rozum, aby pracovali na mravnosti a aby si správne určovali životné priority.
Aj v KSB sú mnohé veci a tvrdenia, ktoré nie sú overiteľné, a tak ich treba aj brať. Nie ako dogmu, ale ako jednu z možnosti, že sa tak udialo. Či už je to názor na Atlantídu, na niektoré teologické otázky, na evolučný proces... To nie je dogma, ale iba možnosť a môžu sa v tomto mýliť. To spoľahlivo nikto nevie. A dogmaticky veriacim fanatikom predpokladám nechce byť nikto, keď samotná KSB nás učí rozvíjať metodologické prístupy k životu.

Napríklad, prekladám generála Petrova, a aj pri ňom som si všimol, že sa dopúšťa nepresností, čo môže viesť k zavádzaniu čitateľov. Napr. písal, že nápis na jednodolárovej bankovke "novus ordo seclorum" znamená "nový svetový poriadok navždy". V skutočnosti to znamená "nový poriadok vekov". Je to prkotina, ktorej sa môžu chytiť oponenti a zosmiešniť niekoho, kto bude tvrdiť iné.
Alebo tvrdí, že "poli tikos" znamená v gréčtine "mnoho záujmov". "Poli" naozaj znamená veľa, ale "tikos" v gréčtine neexistuje. A slovo "politikos" má svoj plný význam v gréčtine. Toto je ďalšia prkotina, na ktorej môže niekto študenta KSB zosmiešniť, ak ten nevie, že je to tak. A tak by sa dalo pokračovať... Skrátka, nikto nie je neomylný. Musíme sa prestať spoliehať na autority (ako to robí dav) a začať sami myslieť a prehodnocovať veci. To len tak na okraj.

Nepresviedčam ťa k ničomu. Iba som povedal svoj názor, ako to vidím ja.
Samozřejmě že se bavíme o něčem, co nejde ověřit. Já ani netvrdím, že to tak, či onak je. Jen jsem se zeptal, vyjádřil názor o možnostech. O žádných dogmách jsem nepsal. Tím to mohlo skončit. Také nevidím důvod, proč tomu věnovat příliš mnoho energie, kterou jsi věnoval sepsání tak dlouhého pojednání. Dal jsi argumenty, které argumenty nejsou, jak jsi sám přiznal.

Video s otitulkovaným Jefimovem už hledat nebudu, ale jestli ho to posunulo, to snad nedokážeš zhodnotit, mimochodem ani já ne.

Pokud Ti diskuse na toto téma připadá škodlivá a takové téma Ti vadí, tak je to tady snad diskusní fórum a je o diskusi, a ne o kontrole, co si má kdo myslet.

Děkuji, že mě nepřesvědčuješ. Na tuhle problematiku nelze říct, je to tak, nebo onak. Rozhodně by se ale nemělo bránit diskusi, pokud o ni bude zájem.

S posledními třemi odstavci naprosto souhlasím.

Myslím, že to můžeme ukončit a věnovat se jiným věcem.
 
Se "zasvěcením" Putina se pohybujeme na tenkém ledě....
Já to chápu tak, že podle knihy VP SSSR: "Súfismus a zednářství, kde je rozdíl" všechny zasvěcovací systémy si zatím vždy dokázal GP ochočit (Zejména ty východní, kteří se nestarají o řízení tohoto světa, ale o duchovní koloběh karmy, čímž jim řízení uniká ve prospěch GP).

Skoro mám dojem, že připustit, že Putin byl "zasvěcen" znamená tvrdit, že Putin je "jejich" (myšleno GP).
Já o Putinovi vždy smýšlím jako o vhodném kádru ... který mohl být v patřičnou chvíli být vytažen pro své vlastnosti, ale jeho mysl je svobodná a nepodléhá zasvěcovací hiearchii.
Putin je súfí.
 
P.S.
Mimochodem ta teze o zasvěcení Putina (konkrétně do Šambaly) je teze z Allatry.
Je to v té knize kterou nám nějaký Allatrák doporučoval - Křižovatka. V ní Sensei ze Šambaly (alias Danilov) dostal úkol do Šambaly zasvěcenému Putinovi umést cestičku k prezidentskému postu pomocí odstranění konkurenta. Udělal to pomocí vražd a manipulací vědomím uvnitř zločineckého podsvětí.
P.S.2 Pokud se nepletu, tak ještě tezi o tom, že Putin je židovský zasvěcenec rozvíjí pan VK na aeronetu.
Ne nadarmo oba zdroje považujeme za nebezpečné, programově imitační a desinformační.
 
Naposledy upravené:
Já to chápu tak, že podle knihy VP SSSR: "Súfismus a zednářství, kde je rozdíl" všechny zasvěcovací systémy si zatím vždy dokázal GP ochočit (Zejména ty východní, kteří se nestarají o řízení tohoto světa, ale o duchovní koloběh karmy, čímž jim řízení uniká ve prospěch GP).
Delší dobu si hraji s takovou otázkou, která by mohla mnohé manipulaci předejít, možná se sem i hodí:

Jaká opatření udělal GP na omezení, případně pozastavení působení Zákona času?
  • všechny zasvěcovací systémy si zatím vždy GP dokázal ochočit, tzn. místo o Zákonu času mluví o všem možném jiném, změně frekvencí, duchovním vzestupu, starých a nových proroctvích, změně věků, zvýšené úrovni duchovní síly dopadající na Zem, apod.,
  • všechny vědecké systémy si zatím vždy dokázal GP ochočit, tzn. místo o Zákonu času mluví o všem možném jiném, změně Šumanových frekvencí, posunování pólů, zvýšené erupční aktivitě, ochlazování, nebo oteplování Země, zvýšení slunečního záření, apod..
  • rozdrobení společnosti na jedince, nejlépe také rozdvojené (schizofrenní) sotva schopné řešit potíže své vlastní, natožpak společné. Rozčlenění světa na co nejmenší částečky, nejen na úrovni států a národů, na základě životního prostoru, ale na všech úrovních pokolení, pohlaví, vrstevníků mezi sebou, nejlépe doživotně znepřátelené, aby se omezilo společné vědomí a šíření a navazování myšlenek, současné děti už nemají schopnost spolupracovat vůbec..
  • a další?
Přitom všechno, co se na Zemi nyní děje, je jedině a pouze zásluhou působení Zákona času: díky nezadržitelnosti prosakujících zpráv, které se GP snaží svést na duchovní a geologické změny, které ve skutečnosti nejsou žádné. Mobil v ruce a připojení k internetu dělají divy.

Neexistuje ani nárůst duchovních sil dopadajících na Zeměkouli, ani změna Šumanových frekvencí, ani posunování pólů, apod. Jenom je větší informovanost o některých jevech, o kterých předtím informace nebyly žádné a o dalších jevech, které nelze metrologicky ověřit, které jsou jen vymyšlené, nebo vysvětlené zavádějícím způsobem všeho schopnými "odborníky" jak za plándemie.

Například i tzv. přechod z věku Lišky, na věk Vodnáře zavedl GP prostřednictvím svých "věštců", aby se daly projevy Zákonu času vysvětlit pro GP přijatelným způsobem a sám Zákon času zůstal v zamlčení a lidé přemýšleli o podsunutých nesmyslech, které neohrožují jeho moc..
 
Naposledy upravené:
Jaká opatření přijal GP na omezení, případně zpomalení působení Zákona času?
Zákon času hovoří o tom, že se zrychluje oběh informací ve společnosti, takže ano souhlas lidem GP komplikuje situaci, že tam přidává spousty chybných a zavádějících informací (balast) a pak, aby se v tom "čert vyznal".

Jenže je limitování řízením, nelze řídit bez správných informací a tak alespoň nejnutnější informace k řízení se snaží distribuovat pouze malým skupinám a ještě odděluje obory a různé skupiny. Ale i tak sociální super systém roste a vytváří se tak potřeba stále větší mezioborové součinnosti a čím dál tím je nesnadnější pro GP před davem (jak před davem elit, tak před davem pracujícího dobytka) skrýt řízení a vytvářet různé krycí historky jako např. "mocná ruka trhu" - začínají být čím dál tím směšnější (nevěrohodnější).

GP již strategicky prohrál, protože jeho řízení bylo odkryto (jeho moc byla v utajení - úspěšné řízení musí být skryté) a už se to zapsalo do noosféry, již to nelze vzít zpátky. Míra krvavosti z toho vyplývajících změn je a to především pro elity a nejupadlejší část davu daná jejich schopností (spíše neschopností) si to uvědomit.
 
Naposledy upravené:
že GP vlastně prohrál na 1 %
Velmi vtipné, ale s tím "špatný hráč" bych ještě počkal, aby to nevedlo k podcenění protivníka. Mravnost se musí hodně zvýšit, aby byl svět stabilnější. Současná situace dává stále ještě GP velký prostor k mnoha trikům. (Mnoho strategicky vyhraných partii třeba v šachu nebo jiných hrách bylo prohráno díky taktické chybě).
 
Naposledy upravené:
GP rozhodně není "špatný hráč". V minulosti přechytračil např. Ježíše (a nejspíše i mnoho dalších), když jeho(jejich) výstup proti své politice v další návaznosti pokolení obrátil ve svůj nástroj (křesťanství).
V současnosti již VP SSSR zažívá generační obměnu během které byl tento kolektiv zastaven v rozletu (a je všeobecně známa poučka, že co neroste, tak již dávno umírá). V osobě Pjakina se sice nějaké následnictví v další generaci našlo, ale jeho vliv není všeobecný.
Putin v čele Ruska také dříve či později skončí ... a existencí vhodného následnictví si nejsem jist. Stav objektu (Rusko) není takový, aby již bylo jedno, kdo to bude a vítězství bylo automaticky naše. Stav objektu (Rusko) je dokonce takový, že 3. síla = státní elita USA dokonce vše sází na to, že odstraněním Putina automaticky vyhraje.

V lepším případě tak jsme v patovém stavu, kdy ani jedna z koncepcí nezískává převahu. ... jenže v takovém případě svět skonční katastrofou. Tj. došlo by k "restartu Matrixu" - ten restart Matrixu (civilizace na planetě Zemi) by byl přímou prohrou státních elit USA, GP si toto sice nepřeje, ale dalo by mu to možnost obnovit se a začít znovu.

Je v naší moci tu patovou situaci zvrátit pomocí probuzení davu k lidskosti (změna statistického rozdělení typů psychiky). GP tomu úspěšně brání různými projekty typu all**ra a SAV (P.S. Všimněte si, že za Petrova - 2004 byla hlavním takovým projektem Scientologie, ale ta byla nyní odsunuta stranou ... což svědčí o tom, že GP je stále schopen manévrovat).
 
Myslím si, ze v první části píšeš o "Kultu osobnosti" a to je cesta do pekel. Za druhé dle mého názoru, Bůh už nedovolí GP Matrix restartovat. A za třetí bych řekl, že odsunutí Scientologie jako další ohrádky pro ovce muselo GP hodně bolet z hlediska vynaložené energie.
 
Scientologie, ale ta byla nyní odsunuta stranou ... což svědčí o tom, že GP je stále schopen manévrovat)

odsunutí Scientologie jako další ohrádky pro ovce muselo GP hodně bolet z hlediska vynaložené energie

Otázka stavu pozice obsluhy GP a její možnosti dalšího parazitického fungování je podle mě a pro mě obtížné zhodnotit, je to velmi obsáhle a velmi propojené téma. Otázka Scientologie minimálně ukazuje, že GP v současném stavu není všemocný (rád by touto myšlenkou lidstvo paralyzoval) a jeho predikce není dostatečná a proto jenom hledá, ale zatím nic nenašel a že na to měl času i zdrojů opravdu hodně (nyní už tolik ne, nemá kádry, jeho náskok před lidstvem se velmi ztenčil).

On to z podstaty má parazitický GP prohrané od počátku, pouze teď je na to lépe vidět a tak můžeme méně podléhat malomyslnosti, ale nemůžeme přestat být odpovědní co to jenom jde.

Vlastně probíhá neustále řízení a přelaďování modulu GP a v přírodě se z parazita postupně stává symbiont a to díky tlaku měnících se okolností. Úspěšný parazit se stává symbiontem a neúspěšný parazit je vymýcen. Parazitická obsluha GP má pouze tyto dvě možnosti sloužit HNR nebo zahynout a nějaký čas na uvědomění, na učinění rozhodnutí co vybere .
 
Naposledy upravené:
GP rozhodně není "špatný hráč". V minulosti přechytračil např. Ježíše (a nejspíše i mnoho dalších), když jeho(jejich) výstup proti své politice v další návaznosti pokolení obrátil ve svůj nástroj (křesťanství).
V současnosti již VP SSSR zažívá generační obměnu během které byl tento kolektiv zastaven v rozletu (a je všeobecně známa poučka, že co neroste, tak již dávno umírá). V osobě Pjakina se sice nějaké následnictví v další generaci našlo, ale jeho vliv není všeobecný.
Já to vnímám tak, že to "dostatečně " podstatné VP SSSR už napsal. Kolektiv svou dějinnou úlohu splnil, a to co se nyní odehrává není umírání, ale přirozený vývoj, zdánlivě neviditelný, myšlenka klíčí stejně jako zasazené semínko (- díla VP SSSR), jenom na povrchu (záhonu) zatím není nic vidět. Očekávání nekonečného růstu ve smyslu očekávání filmů dvojky, trojky a pod.. přičítám setrvačnosti našeho myšlení ve spotřebním režimu.

"Výstřel z Aurory může být jen jeden"

Stejně jako to semínko se i myšlenka jakostně mění a už možná ani nepřipomíná to, čím byla na začátku.

Možná právě v tomhle uvažování se nabízí i jedna z možností vysvětlení "sporu" mezi Veličkem a Pjakinem, kteří jsou vlastně v souladu. Oba považují základní dílo VP SSSR za ukončené, každému je jasné, že pokračovat se může už jen jinak, v jiné jakosti na jiných úrovních. Proto Veličko nechce, aby byla dále značka VP SSSR používaná, proto jí Pjakin klidně používá dál.
:)
 
Naposledy upravené:
Myslím si, ze v první části píšeš o "Kultu osobnosti" a to je cesta do pekel. Za druhé dle mého názoru, Bůh už nedovolí GP Matrix restartovat. A za třetí bych řekl, že odsunutí Scientologie jako další ohrádky pro ovce muselo GP hodně bolet z hlediska vynaložené energie.
Kultu osobnosti si nejsem vědom ... vysvětli lépe.
A ta zmínka o bolesti GP díky nutnosti (byť možná jen dočasně) odložit Scientologii je velmi inspirující. "Někdo" by měl po vzoru VP SSSR v knize "Príď na pomoc mojej neviere"(kde je rozebrána Scientologie jako nástroj GP, jenž by měl nahradit židy, kteří jsou jako nástroj GP již opotřebovaní) podobně rozebrat all**ru (a později možná i SAV).
-----
Pokud se k tomuto úkolu někdo hlásí, napište mě nebo Jardobovi SZ
 
Já to vnímám tak, že to "dostatečně " podstatné VP SSSR už napsal. Kolektiv svou dějinnou úlohu splnil, a to co se nyní odehrává není umírání, ale přirozený vývoj, zdánlivě neviditelný, myšlenka klíčí stejně jako zasazené semínko (- díla VP SSSR), jenom na povrchu (záhonu) zatím není nic vidět.
Myslím, že nejsme ve sporu ... možná jen v krátkých komentářích se akcentují jiné části sdělení (které aby vyváženě obsahovalo vše by muselo být na několik stránek).
Původní VP SSSR odvedl ve své době svou práci - stihl co stihl (to je konstatování faktu, já třeba pravidelně udělám každý den méně, než jsem si na ten den naplánoval a často méně, než by bylo potřeba), kvalita je u VP SSSR dostatečná.
Přišlo období výměny generací ...
Častokrát se v KSB zmiňuje, že úspěšné řízení musí být stabilní v procesu výměny generací. A to je aktuální úkol. Pjakin se jeho části ujmul s dostatečnou kvalitou. Mohl by samozřejmě být ještě aktivnější a sepsat ještě více publikací, z hlediska celosvětového dosahu řízení se však nedá řídit z jednoho centra. Musí být nejméně 2... a to zatím nevidím. Jestli z mých předchozích příspěvků byla cítit nějaká skepse, tak vůči tomuto našemu nesplněnému úkolu.
Ty věci se nestanou "samo" "se", nebo že "někdo" je napíše ... Ty pozice "Samo"; "Se"; "Někdo" je třeba obsadit a úkol splnit.
 
Kultu osobnosti si nejsem vědom ... vysvětli lépe.
A ta zmínka o bolesti GP díky nutnosti (byť možná jen dočasně) odložit Scientologii je velmi inspirující. "Někdo" by měl po vzoru VP SSSR v knize "Príď na pomoc mojej neviere"(kde je rozebrána Scientologie jako nástroj GP, jenž by měl nahradit židy, kteří jsou jako nástroj GP již opotřebovaní) podobně rozebrat all**ru (a později možná i SAV).
-----
Pokud se k tomuto úkolu někdo hlásí, napište mě nebo Jardobovi SZ
Jen dodám a víc nemám v tuto chvíli čas. Myslím si, že Scientologie byla vytvořená pro technologický smýšlející část civilizace (a tím byla energeticky náročnější), kdežto all**ra je pro duchovněji založenou část. Na kult osobnosti jsou tuny materiálů, obzvláště ohledně falešného "Kult Stalina".
 
Ahojte,

jeden z veľkých mužov našej doby, teda poslednych 1000 rokov, ktorý už 701 rokov leží pochovaný pod Matúšovou vežou v Trenčíne na Trenčianskom hrade, je pokračovateľ Svätoštefanskej uhorskej tradície Matúš Čák Trenčiansky.

- na jeho základoch založili svoju činnosť Štúrovci
- jeho a iných tiež popisujú vo svojich básňach klasici tej doby
- Duch Matúšovej zeme je v inotajoch spominaný v pôvodne vydanych rozprávkach Reussovcov a Dobšinského
- Jeho vlajka, čo bola pôvodná vlajka Uhorska, teda trojvršie s dvojkrížom v zlate v cervenom poli, bola námetom aj pre vlajku Slovenska na ktorej postavil štátnosť V. Mečiar...

Ale čo vieme o MČT a inych tej doby? Jox Matúša priamo, alebo v inotajoch spomina vo svojich básňach z cyklu motlylich krídiel, no hľadáme viacerí čo najviac informácií z tejto doby.

Chcem Vás požiadať o nasledovné:
- Do tohto vlakna prosim vkladajte linky, obrázky, nascanované knihy, všetko, čo nájdete o Matúšovi. Ja začnem tým, že zverejním jednu z pravdepodpbnych podobizní nájdenu v Miškolci, ktorú odmietli na Slovenskej strane, ked ju "Madari" našli. Umelá inteligencia ju trocha prekreslila....

vopred Vám všetkým vďaka za pomoc a verim, že to vlákno bude mať uspech.
...a myslí si Jox, že Maďari sú pripravení žiť v rovnoprávnom zväzku s inými národmi /Slováci. Chorváti, Rumuni../ čo na to Jobbik a iní ?
 
Naspäť
Top Bottom